Početna PASIVNA MREZNA OPREMA PATCH PANELI PATCH PANEL CAT5E 24 PORT UTP DN-91524U
LWL DUPLEX 50-125 SC-SC 5M AL-5SCSC-05I 33,65 KM
Back to products
KANALICA 100X60 12,60 KM
PATCH PANEL CAT5E 24 PORT UTP DN-91524U
65,40 KM
48 na zalihi
Uporediti
Dodaj wishlist
Šifra artikla: 11143 Kategorije: PASIVNA MREZNA OPREMA, PATCH PANELI
Opis
MODEL : DN-91524UDIGITUS CAT 5E PATCH PANEL, UNSHIELDED, 24-PORT RJ45, 8P8C, LSA, 1U, RACK MOUNT, BLACK, 482X44X109. FUTURE-ORIENTED STANDARDS AND HIGH-END QUALITY FOR YOUR NETWORK. THE UNSHIELDED CAT 5E PATCH PANEL FROM DIGITUS® IS AVAILABLE AS 16- OR 24-PORT (1 HIGHT UNIT) OR 48-PORT VERSION (2 HIGHT UNITS).THE HOUSING IS MADE OF 1.5 MM GALVANIZED, COLD-ROLLED STEEL AND IS THEREFORE PERFECTLY SUITABLE FOR 19″ RACK MOUNTING.TECHNISCHE DETAILS : TRANSMISSION PROPERTIES: CATEGORY 5E, AREA OF APPLICATION: UP TO 100 MHZ, 10/100BASE-T, 1GBASE-T, NORMS: ISO/IEC 11801 3RD ED., EN 50173-1, EIA/TIA 568-CGENERAL PROPERTIES:: SUITABLE FOR 483 MM (19″) CABINET MOUNTING, RJ45 FEMALE, 8P8C, CABLE INSTALLATION VIA LSA STRIPS, COLOR CODED ACCORDING TO EIA/TIA 568 A & B, CABLE FIXING WITH SMART CABLE TIESMECHANICAL PROPERTIES: HOUSING MATERIAL: 1.5 MM GALVANIC COLD ROLLED STEEL, ACC. TO EN1.4301, UNS S30400, AISI 304 AND LMSAD110, RJ45 FEMALE MATERIAL: ABS UL 94V-0, RJ45 FEMALE CONTACT: TINNED PHOSPHOR BRONZE, 0.5 µ GOLD-PLATED CONTACT, LSA TERMINATION CLAMP: KRONE LSA+, UL 94V-2, ZINC PLATED PHOSPHOR BRONZE, GROUND WIRE: NOT INCLUDED, CONDUCTOR PLATE: FR4, UL 94V-0PHYSICAL PROPERTIES: INSERTION FORCE: 30N MAX. (IEC 60603-7-5), RETENTION STRENGTH: 7.7 KG BETWEEN JACK AND PLUG, OPERATION TEMPERATURE: -20° C TO +70 °C (ISO/IEC 11801, EN 50173-1, ANSI/TIA/EIA 568 C), MATING CYCLES FEMALE: > 750 ACC. TO ISO/IEC 11801, IEC 60603-7-5, CLAMP: > 200 ACC. TO ISO/IEC 11801, IEC 60603-7-5, IDC WIRE SIZE: 22 – 26, AWG SOLID AND STRANDED CONDUCTOR, INSULATION RESISTANCE: > 500 MOHM, CONTACT RESISTANCE: < 20 MILLIOHM, DIELECTRIC STRENGTH: 1000 VDC (CONTACT/CONTACT), 1500 VDC (CONTACT/GROUND), INSULATION RESISTANCE: > 500 MOHM, CONTACT RESISTANCE: < 20 MILLIOHM, DIELECTRIC STRENGTH: 1000 VDC (CONTACT/CONTACT), 1500 VDC (CONTACT/GROUND), MOUNTING METHOD: 482.6 MM (19 INCH) MOUNTING, COLOUR: BLACK, WIDTH: 482, HEIGHT: 44, DEPTH: 109, RAL-NUMBER: 9005, CONNECTION TYPE: LSA, SCREENED: NO, SUITABLE FOR NUMBER OF CONNECTORS: 24, CATEGORY: 5E, TYPE OF CONNECTOR: RJ45 8(8), NUMBER OF HEIGHT UNITS: 1, NUMBER OF BUSES/COUPLINGS: 24