DAHUA IP BULLET 4MP IPC-HFW2449TL-S-LED-0280B-PRO 496,60 KM
Back to products
RACK ORMAR 19" (540 X 550 X 170 MM) INTELLINET RAL 7035 - 713641 248,00 KM
UREDIVAC KABLA VERTIKALNI SET ZATVORENI CRNI DN-19-ORG-42U-B
302,00 KM
2 na zalihi
Uporediti
Dodaj wishlist
Šifra artikla: 39128 Kategorije: PASIVNA MREZNA OPREMA, RACK ORMARI I OPREMA ZA RACK ORMARE
Opis
MODEL : DN-19-ORG-42U-B42U VERTICAL CABLE MANAGEMENT DUCTS 1865X92X85 MM, SET= 2 PIECES, BLACK (RAL 9005). EASILY MOUNTED IN ANY DIGITUS 42HE NETWORK OR SERVER CABINET WITH A WIDTH OF 800 MM OR MORE. VERTICAL, ORGANIZED CABLE ROUTING NEXT TO THE 482.6 MM (19”) PROFILE RAILS. MULTIPLE CABLE FEEDTHROUGHS FOR CABLES COMING FROM THE BACK OR SIDES. COVER THAT CAN BE OPENED OR REMOVED HIDES THE ROUTED CABLES. ROBUST STEEL SHEET WITH POWDER COATING IN BLACK (RAL 9005). DELIVERED AS A SET OF 2 CABLE CHANNELS. CLEAR, WELL-ORGANIZED CABLE MANAGEMENT IS ONE OF THE MOST IMPORTANT ASPECTS FOR EFFICIENT CABINET CONFIGURATION. THE VERTICAL CABLE CHANNELS BY DIGITUS® CAN BE EASILY MOUNTED ON THE SIDE NEXT TO THE 482.6 MM (19”) PROFILE RAILS AND OFFER ENOUGH SPACE FOR ALL TYPES OF CABLING. THEY HAVE A CABLE FEEDTHROUGH ON THE BACK AS WELL AS THE SIDES SO THAT CABLES COMING FROM ANY DIRECTION CAN BE ACCOMMODATED. A COVER ON THE FRONT, WHICH CAN BE OPENED OR REMOVED, SERVES AS A SCREEN TO PRESERVE THE AESTHETICS OF THE CABINET. DELIVERED AS A SET OF 2 CABLE CHANNELS FOR OPTIMAL EQUIPMENT OF ANY 42HE NETWORK OR SERVER CABINET FROM DIGITUS® WITH A WIDTH OF 800 MM OR MORE. THEY CAN BE CONNECTED TO THE STRUTS OF THE PROFILE RAILS ON THE FRONT OR BACK OF THE INSIDE, THUS MAKING FLEXIBLE AND STRUCTURED CABLING OPTIONS POSSIBLE.TECHNICAL DETAILS : STURDY SHEET STEEL, INCLUDING MOUNTING MATERIAL, COLOR: BLACK, RAL 9005, UNITS: 42, INCH FORM FACTOR (IEC 60297): 482.6 MM (19″)